ПОСЛЕ СЪЕЗДА - ПЛЕНУМ

9 ноября 2016

8 листопада 2016 року відбувся І Пленум Правління НСКУ, на якому було розглянуто такі питання:

 • Вибори секретарів Правління НСКУ.
 • Затвердження голів комісій НСКУ.
 • Підсумки фінансової діяльності НСКУ за 9 місяців 2016 року.

Розпочався Пленум – перший після VII (ХІІІ) позачергового З’їзду Спілки та обрання новим головою НСКУ Тараса Ткаченка – із символічної передачі влади.

Сергій Тримбач, що сім із половиною років очолював Спілку, ще раз подякував усім за підтримку і допомогу в роботі, яка була вкрай непростою. Складаючи повноваження, він особливо наголосив на тому, що передає Спілку без боргів. «Ми працювали чесно, і зробили все, що могли», – сказав Сергій Тримбач.

Идет заседание Пленума Правления НСКУ - 2016| Национальный Союз Кинематографистов Украины

На снимке: идет заседание Пленума Правления НСКУ. Выступает Валентина Слобода (г.Днепр). В президиуме (слева направо): секретарь Правления НСКУ - Председатель Правления Одесского отделения НСКУ народный артист Украины Ярослав Лупий, Председатель НСКУ Тарас Ткаченко, первый заместитель Председателя НСКУ заслуженный деятель искусств Украины Сергей Трымбач.

Напутнє ж слово новому голові НСКУ з екрану Синьої зали промовив Іван Миколайчук в образі козака Василя, головного героя «Пропалої грамоти»: «Людям служи, синку!»

Тарас Ткаченко відзначив екстраординарний спосіб передачі влади, який має стати традицією, і ще раз подякував за довіру, яку йому висловили члени Спілки.

По тому розпочалася безпосередня робота із формування Секретаріату НСКУ та затвердження керівників комісій Спілки, які мають вести поточну роботу НСКУ, зокрема, акцентуючи на тих пріоритетних завданнях і напрямках діяльності, які були визначені З’їздом.

Тарас Ткаченко запропонував Правлінню НСКУ затвердити на посаду заступника голови Спілки Сергія Тримбача. Також Сергій Тримбач очолить Комісію з регламенту та етики.

Водночас, ім’я потенційного заступника голови Спілки з економічних питань поки що оголосити не змогли: кандидата, який би відповідав вимогам Статуту Спілки і при тому згодився піти працювати на посаді, усвідомлюючи непросту фінансово-економічну ситуацію, з якою щоденно треба мати справу, поки що знайти не змогли.

Голова Спілки Тарас Ткаченко і члени Правління НСКУ запропонували свої кандидатури до складу Секретаріату Правління Спілки, а також кандидатури голів спілчанських Комісій.

Було визначено, що Секретаріат Правління НСКУ буде укладено з 12 осіб, яких обрали з-поміж висунутих кандидатур за підсумками таємного рейтингового голосування.

До складу Секретаріату Правління НСКУ увійшли

 • Тарас Ткаченко – голова Спілки,
 • Сергій Тримбач – заступник голови Спілки, голова Комісії з регламенту та етики,
 • Ярослав Лупій – голова Правління Одеського відділення НСКУ,
 • Олена Парфенюк – Організаційний секретар,
 • Валентина Слобода – голова Координаційної ради відділень та осередків НСКУ,
 • Сергій Борденюк – голова Рейтингової комісії,
 • Лариса Брюховецька – голова Комісії з кіноосвіти,
 • Володимир Гронський – голова Комісії з авторського права,
 • Богдан Жолдак,
 • Сергій Слєпак – голова Комісії з технічного переоснащення Будинку кіно,
 • Роман Ширман – голова Комісії з фестивального руху та Премії НСКУ,
 • Олесь Янчук – голова Комісії з прийому до членів НСКУ.

Кандидатури Аліка Шпилюка та Мирослава Слабошпицького, яких також було висунуто до складу Секретаріату Правління НСКУ, за рейтингом опинилися на нижчих позиціях. Було вирішено, що з них буде сформовано найближчий кадровий резерв Секретаріату Правління НСКУ.

Аліку Шпилюку запропонували очолити Комісію з міжнародних зв’язків, Мирославу Слабошпицькому – Комісію з пошуку грантів і просування міжнародних проектів. Саме ці напрямки вони мали намір курирувати як секретарі Правління НСКУ.

Також було затверджено голів таких комісій:

 • Комісія з законодавчих ініціатив – Сергій Галетій,
 • Комісія з інформаційної політики – Сергій Васильєв,
 • Комісія з кіномережі та дистрибуції – Юрій Ріпенко,
 • Комісія сприяння кіноаматорству – Владислав Таранюк,
 • Комісія з розвитку кінопроектів – Дмитро Томашпольський,
 • Комісія з захисту історичної спадщини – Станіслав Сукненко,
 • Комісія з соціального захисту – Мирослава Ульшина,
 • Рада ветеранів НСКУ – Георгій Давиденко.

До питання затвердження голів низки комісій було вирішено повернутися на наступному Пленумі Правління НСКУ.

Зокрема, аби затвердити голову Комісії по роботі з молодими кінематографістами. Висунута на цю посаду Олена Рубашевська не змогла бути присутньою на засіданні та представити свою програму, оскільки нині перебуває в Німеччині, де бере участь в роботі Журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI на МКФ у Котбусі.

Потому члени Правління НСКУ заслухали інформацію про підсумки фінансової діяльності НСКУ за 9 місяців 2016 року.

Напередодні позачергового З’їзду, витрати на який не були закладені в кошторисі, Спілка активізувала свою діяльність і одночасно увійшла в режим економії. Фінансово-економічні результати вдалося покращити, перевищивши план надходжень, і навіть отримати за підсумками 9 місяців невеликий прибуток.

Водночас, у четвертому кварталі 2016-го витрати Спілки дуже зростуть – це і витрати на проведення позачергового З’їзду (які, до речі, є меншими за витрати на проведення З’їзду у 2013-му, попри істотне зростання цін) і, передовсім, витрати, пов’язані з опалювальним сезоном. Також, на жаль, досі не всі члени Спілки сплатили членські внески за цей рік, тож існує загроза недоотримати заплановані доходи.

Члени Правління НСКУ взяли інформацію до відома, а також – взяли до відома, що у зв’язку з різким підвищенням тарифів на комунальні послуги, неухильним збільшенням витрат Будинку кіно можуть виникнути непередбачувані зміни фінансово-економічної діяльності.

У зв’язку із цим було висловлено пропозицію розглянути можливість аргументованого збільшення розміру членських внесків. Відповідне питання буде опрацьоване Секретаріатом Правлінням НСКУ і – з відповідним економічним обгрунтуванням – винесене на розгляд ІІ Пленуму Правління Спілки.

Також в рамках пленуму було розглянуто питання щодо вшанування пам’яті кінематографістів, які пішли життя, зокрема, щодо встановлення пам’ятників і меморіальних дошок, облаштування могил та догляду за ними. Йшлося, зокрема, і про вшанування пам’яті Івана Миколайчука. В Києві має бути зведений пам’ятник Івану Миколайчуку, а в Чорториї – відкрито Музей Івана Миколайчука. Спілка має ініціювати активнішу роботу влади в напрямку реалізації цих, офіційно озвучених, планів.

Крім того було заслухано інформацію Одеського відділення НСКУ, що працює над відкриттям Будинку кіно в Одесі, який буде займатися популяризацію вітчизняного, класичного та мистецького кінематографа. Будинок кіно відкриється 25 листопада 2016 року показом німого фільму з тапером. Передбачено систему тематичних абонементів на кінопокази. У Будинку кіно відбуватимуться і лекції кінознавців, зокрема, готовність проводити таку діяльність висловив член Правління НСКУ Євген Женін.

Джерело: ukrkino.com.ua


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net