«Земля» Олександра Довженка увійшла до п'ятірки шедеврів ЮНЕСКО

20 декабря 2015

«Земля» Олександра Довженка увійшла до п'ятірки шедеврів ЮНЕСКО

До свого 70-річчя ЮНЕСКО сформувала список з п'яти фільмів, які представлятимуть Фестиваль світових шедеврів. До почесного списку увійшов український художній фільм Олександра Довженка «Земля» (1930), повідомляє Національний центр Олександра Довженка.

Покази фільмів, що включені до реєстру Світового культурного спадку програми «Пам'ять світу» ЮНЕСКО, відбуваються з 4 по 20 грудня 2015 під егідою та в рамках IV Санкт-Петербурзького міжнародного культурного форуму. 

Окрім «Землі» Олександра Довженка на Фестивалі світових шедеврів демонструють стрічки «Чарівник країни Оз» Віктора Флемінга, «Мешканець» Альфреда Хічкока, «Слово» Карла Теодора Дрейера і «Пригода» Мікеланджело Антоніоні.

Мета показів фільмів з реєстру культурного спадку ЮНЕСКО – ознайомлення аудиторії з найкращими зразками світового кіномистецтва, залучення суспільної уваги до проблем збору, реставрації та забезпечення вільного доступу до пам'ятників культури для збереження загальносвітової інтелектуальної спадщини.

Відреставровану копію фільму «Земля» Олександра Довженка, з оригінальним звуковим супроводом, для Фестивалю світових шедеврів ЮНЕСКО, було надано Національним центром Олександра Довженка.

За інформацією Центру Довженка


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net