Последние новости

С ПРАЗДНИКОМ, ДРУЗЬЯ-КОЛЛЕГИ!

11 сентября – День украинского кино. 9 сентября 2021

11 сентября – День украинского кино. И, пожалуй, самым долгожданным и отрадным   событием, которое хочется отметить по этому поводу, является пусть и не всегда стремительное, но все же бесспорное – возрождение кинопроизводства на черноморских берегах. Вот уже и в стране, и за рубежом появляются на экранах новые фильмы с одесским логотипом, со столь привычной и родной и нам с вами, и зрителям, бригантинкой в титрах. Призами отечественных и международных фестивалей и профессиональными наградами отмечен ряд созданных у нас лент – среди них игровая картина «Фортеця Хаджибей», телевизионный документальный сериал «Пантеон Одессы» и другие.

 

День українського кіно 2021. З архівного німого кіно Одеси. 140-річчя В'ячеслава Висковського

В'ячеслав Висковський – видатний уродженець Одеси, один із піонерів одеського кіно.2 сентября 2021

В'ячеслав Казимирович Висковський (1881 – 1933), видатний уродженець Одеси, один із піонерів одеського кіно, який разом із Петром Чардиніним розгортав кіноіндустрію на студії Дмитра Харитонова в період її трансформації в Одеську кіностудію (1917-1919). Зняв понад два десятки фільмів в Одесі, серед яких найяскравіші роботи з Вірою Холодною "Жінка, яка винайшла кохання", "Тернистий слави шлях", "Міщанська трагедія", "Останнє танго". В 1918 році В'ячеслав Висковський створив перший та останній шедевр українського німого декадентського кінематографа – фільм "Брехня" за однойменною п'єсою Володимира Винниченка, який був на той період одним з очільників уряду УНР.

 

За Україну, за рідний дім!

Нехай квітує рідна Україна! Кінофестиваль  Дніпро – cinema1 сентября 2021

Всеукраїнський онлайн фестиваль  «Нехай квітує рідна Україна!» стартував  напередодні  Дня Незалежності України, 23 серпня і продовжиться до Дня українського кіно. Кінематографісти з різних міст України (Полтави, Запоріжжя, Одеси, Дніпра,  Луцька, Івано-Франківська, Харкова,  Житомира, Херсона) надали до показу в програмах фестивалю  42 фільми, у яких відтворені різноманітні події та історії життя окремих людей.  Фільми об»єднані за шістьма тематичними розділами і розміщені на ютуб-каналі Дніпровського Будинку мистецтв, що дозволяє  переглянути їх як учасникам, так і багатьом глядачам у містах і селах України.

 

Нехай квітує рідна Україна!

Нехай квітує рідна Україна! Кінофестиваль  Дніпро – cinema21 августа 2021

24 серпня 1991 року Верховна Рада урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної Української держави. День Незалежності – це одне з найважливіших свят для нас. Тридцять років були наповнені різноманітними подіями і процесами  як у житті всієї країни, так і в житті областей, міст і сіл, зрештою в житті кожної людини, що живе в Україні.  До 30-ї річниці Незалежності України багато митців  підготували свої подарунки. Кінематографісти, що об’єднані в осередках та відділеннях Національної спілки кінематографістів України,  не  залишаються осторонь цієї ювілейної події.

 

ОРДЕН - К ПРЕМЬЕРЕ!

Членские взносы НСКУ 202120 августа 2021

Орден «За заслуги» 2-й степени вручен  крупнейшему мастеру кино – народному артисту Украины и члену-корреспонденту Национальной академии искусств Украины, члену Правления НСКУ и Правления Одесского отделения НСКУ, лауреату десяти Международных и отечественных кинофестивалей и кавалеру Почетного именного знака «Легенда Одесской киностудии», кинорежиссеру-постановщику Виллену НОВАКУ.

 

До уваги всім членам НСКУ

Членские взносы НСКУ 202119 августа 2021

До уваги всім членам НСКУ! В Постанові VI Пленуму НСКУ який відбувся 24 червня ц. р. сказано, що зважаючи на кризовий фінансовий стан Спілки, підтримати пропозицію секретаріату НСКУ та Ревізійної комісії щодо підвищення суми членських внесків.

 

ЗАСІДАЛИ. СЛУХАЛИ. ВКОТРЕ…

Засідання робочої групи з питань розвитку кіно відбулося в Одеській мерії12 августа 2021

Засідання робочої групи з питань розвитку кіно відбулося в Одеській мерії. Після вітальних слів віце-мера міста Павла Вугельмана та виконавчого  директора Українського культурного фонду Владислава Берковського з презентаційними повідомленнями виступили директор міського департаменту культури та туризму Тетяна Маркова («Одеса – місто креативних індустрій») та голова «Odesa  Film Office» Галина Сулима (про поточну діяльність даної структури та її плани на майбутнє, а також щодо організації та проведення Міжнародного франко-українського фестивалю «МІСТ».

 

ПЕРШИЙ КРОК - СТУДЕНТСЬКИЙ

В Одесі завершився фестиваль студентського кіно «Перший крок - 2021»10 августа 2021

В Одесі завершився фестиваль студентського кіно «Перший крок», створений як майданчик для демонстрації та обговорення студентських кіноробіт українських кіношкіл, як простір для налагодження професійних контактів між творцями фільмів і фахівцями сфери комерційного просування кінопродукту.

 

Наши поздравления!

2 июля отмечает юбилей художник-постановщик Владимир ЕВСИКОВ2 июля 2021

2 июля отмечает юбилей художник-постановщик Владимир ЕВСИКОВ. Архитектор по диплому, по окончании инженерно-строительной академии он пришел на Одесскую киностудию, чтобы – без преувеличения! – породниться с кино.

 

ТРИ ТОЧКИ ОТСЧЕТА И ДВА ЮБИЛЕЯ

2 июня исполняется 75 лет со дня рождения и 50 лет творчества на Одесской киностудии кинорежиссера-постановщика Ярослава Лупия2 июня 2021

2 июня исполняется 75 лет со дня рождения и 50 лет творчества на Одесской киностудии кинорежиссера-постановщика Ярослава Лупия.

 


Страница 1 из 59


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net