С ПРАЗДНИКОМ, ДРУЗЬЯ-КОЛЛЕГИ!

11 сентября – День украинского кино. 9 сентября 2021

11 сентября – День украинского кино. И, пожалуй, самым долгожданным и отрадным   событием, которое хочется отметить по этому поводу, является пусть и не всегда стремительное, но все же бесспорное – возрождение кинопроизводства на черноморских берегах. Вот уже и в стране, и за рубежом появляются на экранах новые фильмы с одесским логотипом, со столь привычной и родной и нам с вами, и зрителям, бригантинкой в титрах. Призами отечественных и международных фестивалей и профессиональными наградами отмечен ряд созданных у нас лент – среди них игровая картина «Фортеця Хаджибей», телевизионный документальный сериал «Пантеон Одессы» и другие.

 

День українського кіно 2021. З архівного німого кіно Одеси. 140-річчя В'ячеслава Висковського

В'ячеслав Висковський – видатний уродженець Одеси, один із піонерів одеського кіно.2 сентября 2021

В'ячеслав Казимирович Висковський (1881 – 1933), видатний уродженець Одеси, один із піонерів одеського кіно, який разом із Петром Чардиніним розгортав кіноіндустрію на студії Дмитра Харитонова в період її трансформації в Одеську кіностудію (1917-1919). Зняв понад два десятки фільмів в Одесі, серед яких найяскравіші роботи з Вірою Холодною "Жінка, яка винайшла кохання", "Тернистий слави шлях", "Міщанська трагедія", "Останнє танго". В 1918 році В'ячеслав Висковський створив перший та останній шедевр українського німого декадентського кінематографа – фільм "Брехня" за однойменною п'єсою Володимира Винниченка, який був на той період одним з очільників уряду УНР.

 

За Україну, за рідний дім!

Нехай квітує рідна Україна! Кінофестиваль  Дніпро – cinema1 сентября 2021

Всеукраїнський онлайн фестиваль  «Нехай квітує рідна Україна!» стартував  напередодні  Дня Незалежності України, 23 серпня і продовжиться до Дня українського кіно. Кінематографісти з різних міст України (Полтави, Запоріжжя, Одеси, Дніпра,  Луцька, Івано-Франківська, Харкова,  Житомира, Херсона) надали до показу в програмах фестивалю  42 фільми, у яких відтворені різноманітні події та історії життя окремих людей.  Фільми об»єднані за шістьма тематичними розділами і розміщені на ютуб-каналі Дніпровського Будинку мистецтв, що дозволяє  переглянути їх як учасникам, так і багатьом глядачам у містах і селах України.

 

Нехай квітує рідна Україна!

Нехай квітує рідна Україна! Кінофестиваль  Дніпро – cinema21 августа 2021

24 серпня 1991 року Верховна Рада урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної Української держави. День Незалежності – це одне з найважливіших свят для нас. Тридцять років були наповнені різноманітними подіями і процесами  як у житті всієї країни, так і в житті областей, міст і сіл, зрештою в житті кожної людини, що живе в Україні.  До 30-ї річниці Незалежності України багато митців  підготували свої подарунки. Кінематографісти, що об’єднані в осередках та відділеннях Національної спілки кінематографістів України,  не  залишаються осторонь цієї ювілейної події.

 

ОРДЕН - К ПРЕМЬЕРЕ!

Членские взносы НСКУ 202120 августа 2021

Орден «За заслуги» 2-й степени вручен  крупнейшему мастеру кино – народному артисту Украины и члену-корреспонденту Национальной академии искусств Украины, члену Правления НСКУ и Правления Одесского отделения НСКУ, лауреату десяти Международных и отечественных кинофестивалей и кавалеру Почетного именного знака «Легенда Одесской киностудии», кинорежиссеру-постановщику Виллену НОВАКУ.

 

МУЗЕЙ КИНО

Лучший фильм Одесской Киностудии?

Сейчас на сайте ООНСКУ

Сейчас на сайте находятся:
 64 гостей на сайте

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net